PI6C20400ALEX
Clock Buffer, Driver, 100 MHz to 400 MHz, 4 Outputs, 3.135 V to 3.465 V, 28 Pins, TSSOP
Manufacturer:Diodes Incorporated
Product Category: 時脈和計時, 時脈緩衝器
Avnet Manufacturer Part #: PI6C20400ALEX
Secondary Manufacturer Part#: PI6C20400ALEX
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Phase jitter filter for PCIe® 2.0 application
  • Four Pairs of Differential Clocks
  • Low skew < 50ps
  • Low jitter < 50ps cycle-to-cycle
  • < 1 ps additive RMS phase jitter
  • Output Enable for all outputs
  • Outputs tristate control via SMBus
  • Programmable PLL Bandwidth
  • 100 MHz PLL Mode operation
  • 100 - 400 MHz Bypass Mode operation
  • 3.3V Operation
  • Packaging (Pb-free and Green): ?28-Pin SSOP (H28) ?28-Pin TSSOP (L28)
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
Clock Driver
400 MHz
100 MHz
HCSL
1
85 °C
-40 °C
HCSL
PI6C20400A Series
3.465 Vdc
3.135 Vdc