XC7A200T-L2FBG484E
FPGA, Artix-7, MMCM, PLL, 285 I/O's, 394 MHz, 215360 Cells, 950 mV to 1.05 V, FCBGA-484, NCNR
Manufacturer:AMD
Product Category: 可編輯邏輯, FPGA
Avnet Manufacturer Part #: XC7A200T-L2FBG484E
Secondary Manufacturer Part#: XC7A200T-L2FBG484E
  • 215360 logic cells, 285 I/O's
  • Dual 12bit XADC with on-chip thermal and supply sensors
  • 256-bit AES encryption with HMAC/SHA-256 and built-in SEU detection and correction
  • I/O voltage range from 1.2V to 3.3V
  • Available in 484 pin FCBGA package
  • Operating temperature range from 0°C to 100°C
Description Value
SRAM based FPGA
FCBGA
Surface Mount
484
100 °C
0 °C