ACS724LLCTR-30AU-T
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Avnet Manufacturer Part #: ACS724LLCTR-30AU-T
Secondary Manufacturer Part#: ACS724LLCTR-30AU-T
Description Value
± 2%
Unidirectional
Hall Effect, Linear, Closed Loop, Open Loop
2.4 V
AC/DC
8
150 °C
-40 °C
Analog
30A
ACS724 Series
AEC-Q100
NSOIC
Surface Mount
5.5 V
4.5 V