ABM7-20.000MHZ-D2Y-T
Crystal, 20 MHz, SMD, 6mm x 3.5mm, 30 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM7 Series
Official logo for Abracon
Manufacturer:Abracon
Product Category: 时钟和计时, 晶体
Avnet Manufacturer Part #: ABM7-20.000MHZ-D2Y-T
Secondary Manufacturer Part#: ABM7-20.000MHZ-D2Y-T
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Low in height (1.4 mm max.)
  • Ceramic package assures high reliability
  • Small size SMD, suitable for high density applications
  • Superior heat-resistant glass sealing
  • Wide operating temperature available
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
CSMD
6mm x 3.5mm x 1.4mm
20 MHz
Surface Mount
Microprocessor
50 Ohm
30 ppm
20 ppm
18 pF
2
85 °C
-40 °C