CL21B105MBFNNNE
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 50 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, X7R, CL Series, 2 mm
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL21B105MBFNNNE
Secondary Manufacturer Part#: CL21B105MBFNNNE
Description Value
1 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
2 mm
CL Series
1.25 mm
50 V