PA4390.331HLT
Ind Power Bead Shielded 330nH 15% 100KHz 33A T/R
Official logo for Pulse Electronics
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PA4390.331HLT
Secondary Manufacturer Part#: PA4390.331HLT
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Current Rating: Over 75Apk
  • Inductance Range: 120nH to 330nH
  • Height: 10.0mm Max
  • Footprint: 10.0mm x 7.0mm Max
  • Halogen Free
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
185
SMD
10 mm
10 mm