NCP167AMX285TBG
Official logo for onsemi
Manufacturer:onsemi
Avnet Manufacturer Part #: NCP167AMX285TBG
Secondary Manufacturer Part#: NCP167AMX285TBG
Description Value
210 mV
5.5 V
1.9 V
MSL 1 - Unlimited
1
125 °C
-40 °C
2.85V 700mA LDO Voltage Regulators