UCL1V221MCL6GS
SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 µF, 35 V, 2000 hours @ 85°C, Polar
Manufacturer:Nichicon
Avnet Manufacturer Part #: UCL1V221MCL6GS
Secondary Manufacturer Part#: UCL1V221MCL6GS
Description Value
220 µF
20%
Radial Can - SMD
Solder
2000 hours @ 105°C
105 °C
-55 °C
Polar
10 mm
7.7 mm
10 x 7.7
AEC-Q200
850 mA
35 V