GRM319R61C226KE15D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X5R, GRM Series, 3.2 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRM319R61C226KE15D
Secondary Manufacturer Part#: GRM319R61C226KE15D
Description Value
22 uF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
85 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
-888
16 V