GJM0335C1E8R0WB01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 8 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.05pF, C0G / NP0, GJM Series
Official logo for Murata
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GJM0335C1E8R0WB01D
Secondary Manufacturer Part#: GJM0335C1E8R0WB01D
Description Value
8 pF
± 0.05pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
25 V