W3A41C102KAT2A
Capacitor Array, 1000 pF, 0612 [1632 Metric], 100 V, 4 Capacitors, SMD, ± 10%, Surface Mount, X7R
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W3A41C102KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W3A41C102KAT2A
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Voltage: up to 100V
  • Capacitance Range: 10pF (NP0) to 100nF (X7R)
Description Value
0.001 pF
± 10%
0612 [1632 Metric]
Surface Mount
SMD
MSL 1 - Unlimited
4
125 °C
-55 °C
1.6 mm
3.2 mm
-888
100 V