12105C475K4Z4A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 50 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, 3.2 mm, 2.5 mm
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 12105C475K4Z4A
Secondary Manufacturer Part#: 12105C475K4Z4A
Description Value
4.7 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
3.2 mm
2.5 mm
50 V