T520A107M006ATE035
Official logo for KEMET
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: T520A107M006ATE035
Secondary Manufacturer Part#: T520A107M006ATE035
Description Value
100 µF
20%
1206 [3216 Metric]
35 O
A
MSL 3 - 168 hours
105 °C
-55 °C
1.6 mm
3.2 mm
1.6 mm
-888
1500 A
6.3 V