IS25LP128F-JBLE
NOR Flash Serial-SPI 2.5V/3.3V 128Mbit 16M X 8Bit 5ns/6ns/7ns 8-Pin SOIC Tray
Official logo for ISSI
Manufacturer:ISSI
Product Category: Memory, Flash Memory
Avnet Manufacturer Part #: IS25LP128F-JBLE
Secondary Manufacturer Part#: IS25LP128F-JBLE
Description Value
8 ns
Sectored
Symmetrical
Yes
NOR
166 MHz
128 MB
No
Yes
Serial-SPI
4-Wire, DTR, QPI, SPI
Matte Tin
Bottom|Top
260 °C
90/Chip s
12 mA
0.8/Page ms
5|6|7 ns
128 Mbit
Surface Mount
MSL 3 - 168 hours
8
8 Bit
16 MWords
-40 to 105 °C
105 °C
-40 °C
8SOIC
8
5.28 x 5.28 x 1.91(Max) mm
25 mA
2.3 to 3.6 V
0
Extended Industrial
No
SOIC
3.6 V
2.3 V
3 V
2.5, 3.3 V