AP7370-33W5-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Avnet Manufacturer Part #: AP7370-33W5-7
Secondary Manufacturer Part#: AP7370-33W5-7
Description Value
18 V
3.2 V
3.2 to 18 V
155 °C/W
23 °C/W
Matte Tin
0.05 %/V
0.5 %
260 °C
600@100mA mV
2.5 uA
Surface Mount
1
-40 to 125 °C
125 °C
-40 °C
0.3
Fixed
3.3 V
5SOT-25
5
Positive
3 x 1.6 x 1.1 mm
3.3V 300mA LDO Voltage Regulators
Extended Industrial
SOT-25
500@100mA mV