ABS07AIG-32.768KHZ-7-T
Crystal, Tuning Fork, 32.768 kHz, SMD, 3.2mm x 1.5mm x 0.9mm, 7 pF, 20 ppm, ABS07AIG
Official logo for Abracon
Manufacturer:Abracon
Product Category: Clock & Timing, Crystals
Avnet Manufacturer Part #: ABS07AIG-32.768KHZ-7-T
Secondary Manufacturer Part#: ABS07AIG-32.768KHZ-7-T
Description Value
CSMD
3.2mm x 1.5mm x 0.9mm
32.768 kHz
Surface Mount
Tuning Fork
80 kOhm
20 ppm
7 pF
2
125 °C
-40 °C